بلاگ, دانستنی‌های دکوراسیون, راهنمای خرید

روانکاوی رنگ مبل

چون مبلمان جزء مهمی از دکوراسیون منزل را می‌سازند رنگ آنها بسیار قابل توجه است.
رنگ‌های گرم حس هیجان و گرمی را به انسان منتقل می‌کند. رنگ‌های سرد بیشتر آرامش و خونسردی را در انسان به وجود می‌آورد.

رنگ قرمز

اگر رنگ قرمز را برای مبلمان‌تان انتخاب کنید در منزل‌تان انرژی و تهیج را ایجاد کرده‌اید.
رنگ قرمز باعث ترشح آدرنالین در انسان می‌شود .اگر این رنگ را برای مبلمان اتاق نشیمن‌تان انتخاب کنید حس صحبت و مکالمه را در افراد به وجود آورده‌اید.

رنگ زرد

این رنگ را می‌توان پرتویی از انرژی خورشید در نظر گرفت که در این صورت آن هم بسیار نشاط آور است. رنگ زرد را بیشتر برای آشپزخانه‌ها، محل‌های غذاخوری و حمام استفاده می‌کنند.
رنگ زرد ایجاد احساس مثبت در انسان می‌کند. البته می‌گویند که برای دکوراسیون داخلی و فضاهای بزرگ بهتر است کاملا از رنگ زرد استفاده نکنید. زیرا رنگ زرد در طول مدت، باعث ایجاد آسیب در روان افراد می‌شود.

رنگ آبی

رنگ آبی را در همه جا به عنوان رنگ آرامش بخش می‌شناسند. رنگ آبی را برای اتاق خواب و حمام نیز استفاده می‌کنند. رنگ آبی باعث کم شدن فشار خون و تعداد ضربان قلب می‌شود و در نهایت نفس کشیدن در اتاق آبی رنگ، آهسته تر انجام می شود.

رنگ سبز

رنگ سبز باعث ایجاد آرامش در منزل و طراوت و شادابی در افراد منزل می‌شود. این رنگ می‌تواند تقریبا برای تمام مکان‌ها به کار برد. به طور کلی می‌توان گفت رنگ سبز برای استراحت روح انسان به کار می‌رود. روانشناسان رنگ سبز را برای اتاق خواب پیشنهاد می‌کنند زیرا این رنگ قدرت باروری را افزایش می‌دهد.

رنگ بنفش

بنفش تلفیقی از رنگ سرد و رنگ گرم است. این رنگ برخی از خواص رنگ سرد و برخی از خواص رنگ گرم را دارد. رنگ بنفش رنگ بسیار مناسب برای مبلمان است. اگر مبلمان‌تان را این رنگ انتخاب کنید باعث ایجاد آرامش می‌شود.رنگ بنفش خاصیت مثبت رنگ آبی را به همراه دارد ولی مانع از ایجاد خستگی می‌شود.

رنگ نارنجی

رنگ نارنجی از دیگر رنگ‌های گرم طیف رنگی محسوب می‌شود. این رنگ باعث ایجاد انرژی و شور و هیجان در انسان می‌گردد. اگر دقت کرده باشید این رنگ را برای مکان‌های ورزشی بیشتر به کار می‌گیرند. پس اگر رنگ نارنجی را برای مبلمان‌تان استفاده کنید باعث ایجاد شور و هیجان در خود شده اید.

پس از انتخاب رنگ مناسب مبلمان‌تان با روح و روان خودتان، باید اقدامات اولیه مربوط به ست کردن وسایل را در نظر داشته باشید. در این صورت می‌توانید علاوه بر ایجا دکوراسیونی متناسب با خلق و خوی خود، هماهنگی بی نظیری هم ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *